-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Вучиќ закажа седница на советот за безбедност поради аферата со рускиот шпион

Најчитани вести

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за денеска закажа седница на Советот за национална безбедност, поради можната шпионска афера во која наводно се вклучени руски разузнавач и српски агент.

Автентичноста на снимката на која се гледа како Георги Клебај му дава пари на наводен српски агент ја потврди Безбедносно-информативната агенција.

По седницата се очекува да бидат познати повеќе детали за овој случај на кој работат српските безбедносни служби.

Претходно, премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, оцени дека, доколку се утврди дека во овој случај навистина станува збор за шпонажа, тоа ќе биде сериозен проблем кој бара сериозна реакција

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести