14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Вучиќ едвај чека да се вакцинира со трета доза

Најчитани вести

Не се знае дали ќе има нови антиковид мерки во Србија, но српскиот претседател Александар Вучиќ едвај чека да се вакцинира со третата доза на вакцина против коронавирусот.

-Ќе ја примам третата доза после шест месеци, тоа би било во октомври. Едвај чекам да ја примам. Како што гледате, уште сум жив – изјави Вучиќ.

Toj рече дека вакцината не повредила никого, но им наштетила на многумина што не ја примиле.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com