19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Вучиќ: Допрва ќе и помагаме на воената индустрија

Најчитани вести

„Допрва ќе помагаме. како некој намерно да сака да ни ги затвори сите фабрики, да не произведуваме оружје“.

Претседателот на Србија Александар Вучиќ по повод пишувањата на германски „Шпигел“ дека Србија е закана за безбедноста и оти ја поддржува корупцијата во воената индустрија изјави дека аферата „Крушик“ била покрената да се разурне српската наменска индустрија и оти Србија планира дополнително да ја засили оваа индустриска гранка.

„Допрва ќе помагаме. како некој намерно да сака да ни ги затвори сите фабрики, да не произведуваме оружје“ изјави Вучиќ, наведувајќи дека биле во прашање големи интереси.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com