18.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Вучиќ: Да дојдеше дронот кај нас ќе го урневме за пет минути

Најчитани вести

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска рече дека Србија не треба да биде дел од НАТО и дека треба самата да го чува сопственото небо. Коментирајќи го дронот со експлозив кој се урна во Загреб, рече дека да било тоа во Србија, дронот ќе бил соборен за пет минути.

-Се надевам и добив уверување од военото раководство дека би ни требале пет минути да го собориме авионот и дека нема да ни се случи како во Загреб, бидејќи денес имаме нешто. Имаме војска, за разлика од пред 15 години. т.е. имаме промена и горд сум на тоа, рече Вучиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com