Home » Вучиќ главна ѕвезда во Скопје

Вучиќ главна ѕвезда во Скопје

by Журнал.мк

Почна состанокот Брдо-Бриони во Скопје. Пристигнаа сите претседатели за регионот за да разговараат за евроинтеграциите и иселувањето на младите што е еден од најголемите проблеми во сите земји од овој дел на светот.

Најголема звезда во Скопје е претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Сите камери и фоторепортери се вперени во него и сите сакаат фотографија со него.

Во Скопје е и претседателката на Косово, Вјоса Османи, па се очекува и нивна директна средба пред продолжување на дијалогот Белград-Приштина.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More