32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Вучиќ во Париз на разговори со Макрон за Косово, ЕУ и метрото во Белград

Најчитани вести

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, престојува во Париз, каде што, како што рече, го очекуваат важни разговори за Србија, објавено е на неговиот Инстаграм профил.

„Не очекуваат важни разговори за Србија и теми од Косово, европскиот пат на Србија и изградбата на метрото во Белград“ наведува Вучиќ. Кабинетот на Вучиќ претходно објави дека денеска тој ќе се сретне со претседателот на Франција, Емануел Макрон. Како што се наведува во соопштението, Макрон ќе приреди и ручек за Вучиќ

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com