34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Второ реми без голови за Реал Мадрид

Најчитани вести

Реал Мадрид одигра нерешено 0:0 синоќа на домашен терен на натпревар со Атлетик Билбао во 18. коло од шампионатот на Шпанија.

За „кралевите” ова е второ реми по ред без постигнат гол и трет нерешен резултат во низа.

Сепак, нерешениот резултат без примен гол значи и најдобра одбрана за Реал во последните 32 години. Тимто на 18 натпревари има примено само 12 гола. Претходно вакво достигнување е забележано во сезоната 1987/88.

На табелата во Ла лига води Барселона со со 39 бода, пред Реал кој има 37 и Севиља со 34.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com