14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Вториот човек во МВР бил сведок на пукањето на митинг на ДУИ?

Најчитани вести

Заменик-министерот за внатрешни работи, Назим Буши, наводно присуствувал на митингот на ДУИ во Чаир пред неколку дена, кога еден од присутните извадил пиштол и испукал неколку истрели во воздух, пишува „Фокус“.

Според лица присутни на настанот, наводно Буши присуствувал во придружба на двајца членови од неговото обезбедување, кои всушност се припадници на МВР.

Неофицијално, тие по настанот во Чаир биле повикани во внатрешна контрола за да дадат исказ за пукањето.

Фокус“ побарале официјална потврда и од МВР, но засега нема никаков одговор, не добиле одговор ниту од заменик-министерот Буши.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com