17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Втора изведба на „Балетски бисери“ вечерва на сцената на Опера и балет

Најчитани вести

Поради голем интерес на публиката вечерва ќе се одржи втора изведба на балетот насловен „Балетски бисери“ во Национална опера и балет.

Оттаму информираат дека балетскиот концерт ги опфаќа најубавите балетски дела „Бајадера“, „Рајмонда“, „Силфида“ итн. Настапуваат првенци, солисти и балетскиот ансамбл на Националната опера и балет.

Настанот ќе се одржи според протоколите предвидени со моменталната состојба предизвикана од пандемијата ковид-19 за одржување настани, одобрени од Комисијата за заразни болести, стои во соопштението.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com