21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Втора годишна конференција за е-трговија во Скопје

Најчитани вести

Македонците годинава потрошиле на интернет 84 милиони евра…Ова е за 26% повеќе од истиот период лани.

Со ваков податок предмалку во Скопје започна Втората годишна конференција за е-трговија која се одржува под мотото „Бизнис раст со е-трговија“, во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија.

Министерката за финансии изјави дека ова е добра причина за поттикнување на е-трговијата и инвестирање во овој огромен потенцијал за економија на државата, и дека сака да ја поттикне бизнис заедницата во Владата да гледа свој партнер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com