24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Втората сезона на „Гледај“ премиерно започнува на 27 август

Најчитани вести

„Епл ТВ-плус“ објави трејлер за втората сезона на својот епски постапокалиптичен серијал „Гледај“, чија премиера на глобално ниво е закажана за 27 август, со нови епизоди што ќе се прикажувааат на Apple TV + секој петок потоа.

Серијата исто така доби рано зелено светло за трета сезона, а снимањето веќе започна во Торонто, Канада.

Дополнување во актерскиот тим е Дејв Батиста („Чувари на галаксијата“) како Едо Вос, брат на ликот Џејсон Момоа, Баба Вос.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com