Home » Времето ќе биде сончево и топло, со температури до 37 степени

Времето ќе биде сончево и топло, со температури до 37 степени

by Журнал.мк

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ факторот ќе биде 9, информираат од УХМР.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневната температура ќе достигне до 36 степени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More