-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Времето сончево со мала облачност, на планините снег

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во планинските подрачја повремено ќе провејува снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови од западен, а во источните од северозападен правец.

Дневната температура ќе се движи од 2 степена во Маврово до 14 во Гевгелија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com