Home » Времето денес ќе биде сончево и релативно топло

Времето денес ќе биде сончево и релативно топло

by Журнал.мк

Времето денеска во земјава ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб променлив ветер. Минималните температури ќе бидат во интервал од нула до девет, а максималните ќе достигнат од 21 до 27 степени.

Во Скопје ќе преовладува сончево и релативно топло време. Минималните температури ќе се спуштат до шест, а максималните ќе достигнат до 25 степени.

До четврток ќе се задржи претежно сончево и релативно топло време. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. Во петок облачноста ќе се зголеми, а за време на викендот ќе преовладува претежно облачно, врнежливо и посвежо време.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More