10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Времето денеска со врнежи од дожд кои повремено ќе бидат пообилни

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе бидат пообилни, соопшти УХМР.

Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со појава на грмежи и засилен ветер, на места ќе достигнува брзина и над 60 километри на час. Во југоисточните делови од земјава се очекува да наврнат над 35 л/м2 воден талог. Кон крајот на денот врнежите ќе престануваат. Максималната температура ќе биде во интервалот од 11 до 17 степени.

Во Скопје, претежно облачно со врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Попладне врнежите ќе престануваат. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести