12.8 C
Skopje
Monday, September 27, 2021

Времето денеска: променливо облачно

Најчитани вести

Во Македонија денеска се очекува променливо облачно и посвежо време со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде од 15 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 23 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com