23.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Времето денеска, променливо облачно со услови за локален дожд

Најчитани вести

Во Македонија денеска наутро ќе има услови за локален дожд и зголемена облачност претежно во северните делови. Попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој вдолж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Температурата ќе се движи од 7 до 19 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести