-2.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Времето денеска, променливо облачно и студено

Најчитани вести

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно и студено време, во текот на денот со повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Температурата ќе се движи од -4 до 3 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com