15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Времето денеска, облачно со услови за дожд

Најчитани вести

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно облачно со врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи (локално се очекува да наврнат над 15 л/м2). На планините на северозапад ќе врне снег. Температурата ќе се движи од 4 до 10 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести