-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Времен сообраќаен режим на улица „Бихаќка“

Најчитани вести

Градот Скопје ги известува граѓаните дека поради завршно асфалтирање на ул. Бихаќка, сообраќајот денеска ќе биде затворен во двете насоки на еден дел од улицата Бихаќќа, и тоа на потегот од ул.Востаничка до влезната капија на МВР. Асфалтирањето ќе трае 24 часа, а сообраќајот ќе биде пренасочен по околните улици.

Град Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат трпеливи и да ја почитуваат поставената сигнализација, како и да ја приспособат својата брзина на движење според условите на патот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести