-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Вредноста на дежурствата на вработените во ковид одделенијата во ГОБ „8 Септември“ ќе се зголеми за околу 35%

Најчитани вести

Вредноста на дежурствата на вработените во ковид одделенијата во ГОБ „8 Септември“ ќе се зголеми за околу 35 отсто со што постоечката вредност на дежурствата од 96 отсто, со измените би достигнала до 130 отсто.

Ова е договорено на денешната средба на министерот за здравство Венко Филипче со директорот на ГОБ „8 Септември“, Христијан Костов и претставници на синдикатот, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести