10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Врањеш се разведе: Ќе плаќа 3.000 евра месечна алиментација

Најчитани вести

Босанскиот фудбалер од редовите на грчки АЕК, во понеделникот и официјално се разведе од сопругата Даниела. Долгогодишните сопружници му ставиле крај на бракот бракот на мирен начин во присуство на два адвоката.

Поради нивната ќеркичка тие решиле да останат во коректен однос, а Огнен е задолжен да плаќа месечна алиментација од 3.000 евра.

„Огнен и Даниела повеќе не се во брак. Сега се слободни и може да им се посветат на нивните животи. Процесот кој траеше неколку месеци заврши во понеделник. Сè помина како што треба бидејќи двете страни се договорија дека е најдобро да не бидат во формална заедница. Последните месеци имаа бурен период и не можеа да функционираат како брачен пар, а капката која ја прели чашата, секако, беше неговата афера со српската ѕвезда Јелена Карлеуша. Даниела не можеше тоа да го толерира и веднаш поднесе барање за развод. Сега случајот е затворен и поради детето одлучија да останат во добри односи. Се разделија на мирен начин и веруваат дека ќе фунционираат подобро отколку во заедница, вели извор близок до двојката и додава дека Врањеш е посветен татко.

Врањеш за медиумите потврди дека со разводот и официјално е ставен крај на неговиот брак.
Точно е дека со сопругата ставивме крај на бракот. Сега официјално сме разведени. За разлика од некои, мојата поранешна сопруга има достоинство. Имаме прекрасно дете и ќе направиме се да бидеме во коректни односи, изјави Врањеш. /slobodenpecat.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com