19.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Вработен во британскиот конзулат во Хонг Конг: Во кинескиот затвор ме мачеа и тепаа

Најчитани вести

Поранешен службеник на британскиот конзулат во Хонг Конг, Сајмон Ченг, изјавил дека за време на престојот во кинескиот затвор бил изложен на тортура и обвинет за поттикнување политички немири во тој град.

Ченг, кој за британската влада работел речиси две години, поминал 15 дена во затвор, откако бил уапсен за време на посетата на Кина во август.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com