18.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Вработените без маски и прослава со жива музика во кафана во Куманово

Најчитани вести

Затворен е угостителски објект во Куманово, полицијата и пазарниот инспекторат затекнале гости, вработен и музичари, соопшти денеска СВР Куманово. Вчера во 19:05 часот во СВР Куманово било пријавено дека во угостителски објект на булеварот „Октомвриска револуција“ има граѓани кои не ги почитуваат здравствените прописи за време на епидемија.

„Полициски службеници и инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во објектот, сопственост на Н.Р.(58) од Куманово и констатирале дека во објектот имало „жива музика“ и биле затекнати четири лица-гости, еден вработен и тројца музичари, кои не одржувале дистанца и не носеле заштитна опрема, со што биле прекршени мерките на Владата за спречување на ширењето на ловид 19“, соопштија од СВР Куманово.

По целосното документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести