Во 2020 Fiat Professional ќе го пушти во продажба Ducato Electric

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Fiat Professional откри малку информации за новиот Fiat Ducato Electric, нивното прво целосно електрично комбе, предвидено да се појави во 2020.

Fiat Professional ова целосно електрично возило ќе започне да го продава во 2020. Основната комерцијална верзија на возилото има модуларен дизајн и е опремено со батерии, кои согласно NEDC за пат се со опсег од 220 до 360 km, без да се одрази на товарниот простор од 10 до 17m³ или дозволената носивост до 1.950 килограми.

Излезната моќност на возилото е 90 kW (123 коњски сили), со максимален вртежен момент од 280 Nm. Исто така ќе има опција за избор на различни варијации за товарниот простор. Брзината на движење може да се ограничи на 100 km/h со цел да се намали трошењето на батериите. Ducato Electric е развиено во тесна соработка со корисниците, се со цел да се истражат нивните потреби и истите потполно да се задоволат.

T.E.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.