24.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Во 2019 година беше прогласена за најсексапилна жена на светот, а на новите фотографии уште еднаш го докажа тоа

Најчитани вести

Една од најпопуларните манекенки на светот, Оливија Кулпо, деновиве ужива во сонцето во Кабо Сан Лукас, а папарацо фотографите успеале да ја „уловат“ во бикини во опуштено издание.

Оливија уживала со своите пријатели и момчето на една од локалните плажи, а атрактивната 29-годишна девојка изгледала феноменално во минијатурното црвено бикини и без грам шминка на своето лице.

Оливија носела горен дел од бикинито кое го подигнало нејзиното мало, но прекрасно деколте, а долниот дел од бикинито открива поголем дел од задникот.

Овој модел бикини е одличен затоа што дава силуета на песочен часовник.

Да ве потсетиме, Кулпо во 2012 година беше прогласена за Мис Америка, а истата година ја понесе и титулата Мис Универзум. Во 2019 година магазинот „Maxim“ ја прогласи за најсексапилна жена на светот.

Покрај моделингот и манекенството, таа се занимава и со актерство, а има и приватен бизнис – косопственичка е на ресторан.

Таа се обидела да заплови и во дизајнерските води, па во соработка со брендот „Express“ дизајнирала и женска колекција облека.

Инаку, Оливија е позната и како своевидна икона на стилот, па речиси во секоја прилика е беспрекорно облечена, а жените ширум светот особено го обожуваат нејзиниот „уличен“ стил на мода.

Уживајте во фотографиите: 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com