13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Во Шуто Оризари почина едно месечно бебе

Најчитани вести

Бебе на возраст од околу еден месец починало во домот во Шуто Оризари.

„На 10.10.2021 во 10.00 часот било пријавено дека во дом на подрачјето на Шуто Оризари има починато бебе на возраст од околу еден месец. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција“, информираат од МВР во дневниот билтен.

Засега не е познатa причината за смртта на бебето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com