Home » Во чанта носел 700 грама марихуана, кривична за скопјанец

Во чанта носел 700 грама марихуана, кривична за скопјанец

by Журнал.мк

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ј.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 28.12.2022 во Тетово, полициски службеници пронашле чанта со околу 700 грама марихуана, која била на пријавениот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More