-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Во Црна Гора 463 нови случаи на коронавирус

Најчитани вести

Во последните 24 часа во Црна Гора се тестирани 1.665 лица, од кои 463 се позитивни на коронавирус, а пријавени се и седум смртни случаи, објави Институтот за јавно здравје.

Вкупниот број на смртни случаи поврзани со Ковид-19 е 790.

Вкупниот број на моментно активни случаи на Ковид-19 во Црна Гора е 7.619.

Од почетокот на епидемијата вкупниот број на регистрирани случаи на инфекција со коронавирус во Црна Гора е 60.288.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com