4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Во Црна Гора запленети 1,5 тони кокаин

Најчитани вести

Црногорската полиција синоќа откри и конфискува околу 1,5 тони кокаин во Подгорица.

Во полициската операција приведени се повеќе луѓе, објавија црногорските медиуми.

Тоа е најголема заплена на дрога досега во Црна Гора.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com