21.8 C
Skopje
Tuesday, June 22, 2021

Во Хрватска починаа две бебиња позитивни на коронавирус

Најчитани вести

Две предвремено родени бебиња починале во болница во Осијек, пренесуваат хрватските медиуми. Починатите бебиња биле позитивни на ковид 19.

Според извештаите во медиумите, предвремено родените бебиња истовремено имале и други тешки заболувања.

Во текот на последните 24 часа починаа осум лица од областа на Осиек-округот Барања, од кои шест починаа на возраст од 47 до 91 година, како и двете предвремено родени бебиња.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести