19.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Во Украина почна привремен прекин на огнот за евакуација на цивили

Најчитани вести

Русија прогласи примирје во 10 часот по московско време за евакуација на цивилите од пет украински градови, вклучувајќи го и главниот град Киев.

Одлуката за привремен прекин на огнот на руското Министерство за одбрана за евакуација на цивили од украинските градови Киев, Харков, Чернихив, Суми и Мариупол утрово стапи на сила.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com