21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Во Тузла уапсен пратеникот Енвер Биједиќ

Најчитани вести

Пратеникот во Застапничкиот дом на Парламентарното собрание на Босна и Херцеговина и претседател на социјалдемократите, Енвер Биједиќ утрово е уапсен во Тузла.

Тој е уапсен во акција на Државната агенција за истрага и заштита (СИПА).

Припадници на СИПА вршат претреси на неколку локации во Тузла, Грачаница и Бановиќ, во рамките на предмет на Обвинителството на Тузла поврзан со склучување на сомнителни договори во тузланскиот Рудник за сол.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com