3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

ВО ТРИ ГОСТИВАРСКИ ОПШТИНИ ЗАВШИ ПРВИОТ ИЗБОРЕН ДЕН Гласаа 198 граѓани

Најчитани вести

Во три гостиварски општини денеска гласаа 198 граѓани. Според податоците на општинските изборни комисии во Гостивар се одобрени барањата на 145 лица од претходно пријавените 179 граѓани. Во Врапчиште правото на глас го искористија 16 немоќни и еден гласач кој е во карантин, додека во општина Маврово-Ростуше гласаа 36 лица.

Во рамки на подготовките за утрешниот ден, од ОИК Гостивар потврдија дека планираната дезинфекција на избирачкиот материјал и на избирачките места е во целост спроведена и дека условите за гласање се обезбедени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com