9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Во Тирана ќе се прикаже Македонскиот филm “Пред Дождот” од Милчо Манчевски

Најчитани вести

На 16 Ноември во киното “Агими” во Тирана, ќе се прикаже Македонскиот филm “Пред Дождот” од Милчо Манчевски. На проекцијата ќе биде присутен и композиторот Златко Орѓански, Директор во Македонскиот Културен Центар во Тирана, после проекцијата следи разговор со композиторот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com