21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Во Тетовско приведен сопственик на локал и три странски државјанки

Најчитани вести

Приведен е 30-годишен жител на тетовско Боговиње, чиј угостителски објект ноќеска по полноќ во селото Жеровјане работел по дозволеното време и во него престојувале 13 гости и шест странски државјанки.

Во угостителскиот објект, исто така, приведени се и три странски државјанки, од кои две од Русија и една од Албанија, поради сомнение дека го злоупотребиле туристичкиот престој. И тие се задржани во Полициската станица Тетово за натамошна постапка и против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Сопственикот на локалот бил задржан во Полициската станица Тетово и по документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок за „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, согласно член 206 од Кривичниот законик.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com