18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Во тетовско Желино татко ранил син со остар предмет

Најчитани вести

Тетово, 1 јули- Татко со остар предмет го ранил својот син по расправија откако го нашол во друштво со друго момче во тетовско Желино. Тетовската полиција инфомира дека настанот се случил вчера после 20 часот, а повредениот е задржан на болничко лекување во Скопје.

„Таткото Ф. Р. (56) во семејна расправија со остар предмет му нанел убодна рана на синот Р. Р. (23). Според пријавеното, додека Р. Р. бил во друштво со Ф. А.(19) од село Боговиње во своето возило, наишол таткото заедно со роднината Е. Р. (31) од село Желино, по што започнала расправија па физички напад. Таткото во еден момент на расправијата го удрел синот по раката и со остар предмет му нанел убодна рана. 23-годишниот син потоа е однесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“–Скопје“, информираат од СВР Тетово.

Потоа на местото увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа при СВР Тетово. Таткото и роднината биле приведени и задржани во СВР Тетово, а по целосно расчистување на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com