Home » Во тек голема полициска акција – МВР влезе во затворот Идризово

Во тек голема полициска акција – МВР влезе во затворот Идризово

by Журнал.мк

Полициска акција во моментов се одвива во затворот Идризово.

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, претресот во казнено поправната установа почнал утринава, а како што велат од МВР, целта на акцијата е пронаоѓање на предмети за кои постои сомнеж дека со нив биле сторени кривични дела.

Од полицијата велат дека акцијата е во тек, па повеќе детали за неа најавуваат во текот на денот.

Обезбедувањето на затворите не е обврска на полицијата. За редот во казнено поправните установи задолжена е затворската полиција.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More