Home » Во Тбилиси демонстранти ја прекинаа Парадата на гордоста

Во Тбилиси демонстранти ја прекинаа Парадата на гордоста

by Журнал.мк

Илјадници демонстранти, со грузиски знамиња и верски симболи, поддржани од православни свештеници упаднаа на Парадата на гордоста во Тбилиси. Толпата палела знамиња со виножито и напаѓала полицајци.

Парадата е откажана, бидејќи учесниците морале да се евакуираат. Организаторите ја критикуваа полицијата дека не успеала навреме да ја спречи агресивната група.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More