23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Во судир на два воза во Египет загинаа најмалку 32 лица

Најчитани вести

Два воза се судрија во јужен Египет, при што загинаа најмалку 32 лица и 64 се повредени, јавија локалните медиуми.

На Твитер објавено е видео на кое се гледаат неколку превртени патнички вагони на местото на несреќата во провинцијата Сохаг, 460 километри јужно од главниот град Каиро.

Повеќе од 30 амбулантни возила се испратени на местото на настанот.

Најтешката железничка несреќа во Египет беше во 2002 година, кога загинаа најмалку 350 лица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести