-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Во стан во Аеродром приведен криминалец баран по централна потерница

Најчитани вести

Од страна на оперативен тим за потраги во СВР Скопје синоќа во 22.55 часот во станбен комплекс на подрачјето на Аеродром бил приведен 37-годишен скопјанец, баран за издржување казна затвор.

Наредбата за апсење на А.Р. е од Затвор Идризово, каде издржувал казна затвор од 11 години и 11 месеци.

За него била распишана централна потерница за доиздржување затворска казна од уште 7 години и 9 месеци. А.Р. бил предаден во Полициска станица Кисела Вода од каде ќе биде спроведен во казнено-поправната установа

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com