21 C
Skopje
Friday, May 14, 2021

Во среда Собранието ќе расправа за интерпелација на Спасовски

Најчитани вести

Спикерот Талат Џафери за задутре ја закажа 39. седница, засега со 15 точки на дневниот ред, меѓу кои е и интерпелацијата за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, која кон крајот на февруари ја поднесоа пратениците од Алијанса/Алтернатива, по „исчезнувањето“, па појавувањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков.

На ред чекаат интерпелациите на ВМРО-ДПМНЕ за министерот за правда Бојан Маричиќ и за вицепремиерот за спречување корупција Љупчо Николовски

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести