1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Во Србија пристигна уште една пратка со вакцините на „Фајзер“

Најчитани вести

Нов контингент на вакцината „Фајзер-Бионтек“ пристигна денес во Србија.

Уште 16.380 дози вакцина против коронавирус пристигнаа во Институтот „Торлак“.

Како што вчера најави премиерката Ана Брнабиќ, во текот на неделата треба да пристигнат и нови дози на руската вакцина „спутник в“.

Србија вчера достигна два милиони вакцини.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести