-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Во Србија пристигна нов контингент на вакцини од „Фајзер“

Најчитани вести

Во Србија пристигна редовна испорака на вакцини против коронавирус од компанијата „Фајзер“, соопшти Министерството за здравство.

Според информациите, пристигнале 155.610 дози од таа вакцина.

Вакцините се доставени до Институтот Торлак.

Инаку, во Србија се откриени 1.980 нови случаи на коронавирус, а 48 лица починале како последица на оваа болест. На респиратори има 177 пациенти.

Тестирани се 15.248 лица, а во болница се 3.798 пациенти.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com