30.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Во Србија вакцинирани повеќе од милион луѓе

Најчитани вести

Во Србија досега се вакцинирани вкупно 1.002.949 лица.

Граѓаните на Србија имаа можност да изберат помеѓу три вакцини. Тоа се „фајзер“, „синофарм“ и „спутник В“.

Како што најави претседателот на Србија, недела треба да пристигнат првите 150.000 вакцини на „Астра зенека“.

Србија е на второ место во Европа според бројот на вакцинирани на милион жители.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести