32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Во сообраќајка тешко повреден велосипедист

Најчитани вести

Стумица, 7 октомври- Маж од Охрид е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се на магистралниот пат, кај Свети Еразмо охридско.

„Вчера во 13.30 часот на магистралниот пат кај Свети Еразмо, охридско, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „мерцедес“, со струшки регистарски ознаки, управувано од 55-годишниот Ќ.И. од селото Велешта, струшко, и велосипед управуван од 61-годишниот Ј.А. од Охрид, кој во незгодата се здобил со тешки телесни повредии бил пренесен во болницата „Св. Еразмо“ за укажување на лекарска помош“, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Охрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com