20.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Во сообраќајка во Струмица повредена девојка

Најчитани вести

Вчера во 19.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Ленинова” и ул.„4 Јули” во Струмица, патничко возило „нисан”, со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(18) од Струмица, удрило во В.Б.(20) од с.Русиново, беровско.

Во незгодата, В.Б. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Струмица. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести