Home » Во Собранието седници на Законодавно-правната комисија и Комисијата за економски прашања

Во Собранието седници на Законодавно-правната комисија и Комисијата за економски прашања

by Журнал.мк

Во Собранието на Република Северна Македонија седници денеска ќе одржат Комисијата за економски прашања и Законодавно-правна комисија.

На дневен ред на 16-тата седница на собраниската Комисија за економски прашања е само една точка – Предлог на закон за изменување на законот за јавните претпријатија.

Законодавно-правна комисија ќе одржи две седница. На 50-тата седница на дневен ред се повеќе точки, меѓу кои Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за ревизија на инструментот за претпристапна помош (ИПА), Предлог- законот за изменување и дополнување на Законот за даночна постапка и Предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за придонеси од задолжително социјално осигурување.

На дневен ред на 153-тата седница на собраниската Законодавно-правна комисија се Предлог – одлуката за испраќање на припадници на Армијата на Република Северна Македонија за учество во меѓународната операција на Европската Унија „АЛТЕА“, во Босна и Херцеговина и Предлог на закон за изменување на законот за јавните претпријатија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More