Home » Во Собранието закажана 71 седница

Во Собранието закажана 71 седница

by Журнал.мк

Собранието денеска во 12 часот треба да ја почне расправата по новата 71 седница, за која сè уште не е утврден дневниот ред. За збор се пријавени 37 пратеници од опозицијата.

На дневен ред на 71 седница се неколку годишни извештаи, повеќе предлог-закони, главно од областа на финансиите и одбраната, како и предлог – одлуки.

Од вчера пратениците од опозицијата во законодавниот дом почнаа „Активна блокада за национален спас“.

Од другите активности на Собранието, за денеска е најавена работна посета на Комисијата за одбрана и безбедност на Собранието на Република Косово.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More