21.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Во Словенија повторно над 10.000 заразени, врвот на бранот се очекува на почетокот на февруари

Најчитани вести

Во последните 24 часа во Словенија се потврдени 10.288 нови заразени со коронавирус, што е помалку од вчерашниот рекорд од над 12.000 случаи/

Словенечките власти проценуваат дека ситуацијата е тешка, но е под контрола, со предвидувања дека врвот на овој бран ќе биде во првата недела од февруари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com